Likitim’den Önemli Duyuru!

*KONU DOĞRUDAN SAĞLIĞIMIZI İLGİLENDİRDİĞİ İÇİN, DUYULAN LÜZUM ÜZERİNE KALEME ALINMIŞTIR!

Değerli Buhardaşlar,

“Abi bizim likit organik, iki haftada tüketmen lazım yoksa bozulur”

“Kanka var ya, falanca likitin içinden Antifriz çıkmış”

“Biz aromayı az koyuyoz, fazlası böbrekte taş yapıyo”

Kulağımıza gelen bu “En baba mizahçıyı kıskançlıktan çatlatacak kadar Absürd” söylemler başta hepimizi gülümsetse de, düşündükçe “Ulan bu zır cahiller likit diye birşeyler karıp satıyor, umarım bir felakete sebep olmazlar” diye endişelenmekten kendimi alamıyorum. Bir yandan Vape camiasının genişlemesi tabi ki memnuniyet verici. İnsanlar artık sigaradan eziyetsiz kurtulmanın mümkün olduğunu keşfediyorlar. Öte yandan da sigaranın zararlarından kaçalım derken açgözlü “Şarlatanlar” yüzünden çok vahim sonuçlarla karşı karşıya kalabilmektedirler.

Çinlinin bile yüzüne bakmayacağı beşinci sınıf sıvılar ülkemizde etiketin üzerinde EU yada İtalyan bayrağı var diye yada Marka ismi “Doğallığı” çağrıştırdığı için “herhalde iyidir” temennisiyle tüketiliyor. Türkiye malesef mevzuatın halen daha hazır olmaması sebebiyle “Dünyanın likit çöplüğü!” haline gelmiş durumda. Daha önce de sıkça uyardığım gibi, bilgi ve tecrübe eksikliğimiz bize çok pahalıya mal olabilir.

Bizleri bekleyen sinsi tehlike DIACETYL, ACETOIN, ALERJENLER ve türevleri. Bunlar çok ağır akciğer hastalıkların tetikçisi olabilmektedirler. [bknz Popcorn lung (bronchiolitis obliterans)] Tehlikeyi küçümsemeyin. “Ben likitlerimi halaoğluna alamanyadan getirtiyorum” da tek başına çözüm değil. Ecnebi kardeşlerimiz test ettikleri 51 likitten 37sinde malesef diacetyl bulmuşlar.( http://www.medicinenet.com/popcorn_lung_symptoms_and_causes/views.htm )

Arkadaşlar,

“Dilin kemiği yoktur” diye Atalarımız ne güzel ifade etmişler. Satıcının ağzı iyi laf yapıyor diye yada falanca da bundan içiyor diye rastgele sıvıları inhale etmeyin. “İyi söylüyon güzel söylüyon da, biz kime güvenecez?” diye sizleri duyar gibiyim. Kalite tesadüfi olmaz! Etiketin üstüne Piremyum yazınca da olmaz. Hele ki “Likitim” gibi kalite ve güvenilirliğini kanıtlamış markaların şişe, etiket ve ismini taklit etmeye çalışmakla hiç olmaz.

Likitim dünyanın en kaliteli ve en sağlıklı likitini üretiyor.” Çok mu iddialı geldi? O zaman lütfen okumaya devam edin…

 • Başından beri kurucuları zaten bunu hedeflemişti.
 • Onların “Ah şu çılgın türklerin” bunu yapabileceklerine inançları tamdı.
 • Tecrübesi henüz az olan Türkiye pazarından ziyade dünya pazarı hedeflenmişti.
 • En önemlisi, “Likitim” ticari kaygılarla kurulmamıştı. Kurucuları kendi tüketim ihtiyaçları için obsesif derecede 🙂 dikkatli ve en iyinin peşindeydiler.

En iyi nasıl olunmaz ile başlayalım!

 • Piyasada çok tanınmış üç beş firmanın aromalarını değişik versionlarda karıştırarak.
 • Eğer mix yapan kişi tecrübeli ve yetenekli ise en iyi ihtimalle lezzetli bir sıvı ortaya çıkar.

Tek kriter bu ise afiyet olsun 😉 devamını okumaya gerek kalmamıştır.

Nasıl olunur peki?

 • Piyasadaki en iyi aroma ve gliserin ile yetinmeyip standartları birkaç adım ileriye taşıyarak onları markaya eksklüsif ürettirerek.
 • Aromalarını ve özellikle Diacetyl içerme ihtimali çok yüksek olan Custard, Milk grubu aromalarını ( Dragon Milk ) tahlil ettirip” Göğüs kabartan” sonuçlarını yayınlayarak ( https://www.likitim.com/lab-analizi/ )
 • Sözde dünyanın en iyi gliserini diye ismi geçen meşhur alman firmasının ürününü utançtan yerin dibine sokacak saflıkta 99.99% özel üretim Gliserin kullanarak. (Analizler ektedir)

 

Günün birinde bu standartta üretim yapan yerli yada yabancı firma olursa, sonsuz saygımı ifade etmekten geri kalmam. Ama o zamana kadar, BİZ daha iyisini yapana kadar en iyisi LİKİTİM !

Bol diacetylsiz buharlar dileklerimle,

Bulut Buhar.

Ekler:

Dragon Mik-Lab

Dragon Milk Aroma Analizi

gliserin-rapor

Likitim Gliserin Analizi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10 Yorum

 1. TURGAY
  , 2017-02-13

  BİR ÇOK MARKA DENEMİŞ BİRİ OLARAK, ŞİŞEYİ ELİNİZE ALIP KOKLADIĞINIZDA, VE SONRASINDA TATTIĞINIZDA VAY BE DİYORSUNUZ. ARKADAŞLARA (KİM YAPIYORSA) TEŞEKKÜR EDERİM. ALDIĞI PARA HELALİ HOŞ OLSUN. JOY TECH NATURA DEGANG VS PREMİUM LİKİTE BOŞ YERE PARA VERMİŞİZ.BAZI FORUMLARDA BU MARKAYI HEDEF ALMIŞ YAZILAR GÖRDÜM. SİPARİŞİ VERMİŞ BULUNDUM ÖNCESİNDE TAM EYVAH DİYORDUM Kİ , TİCARİ RAKİP OLDUKLARINI ANLADIM. LİKİT KONUSU KAPANMIŞTIR BENİM İÇİN LİKİTİM COMA TEŞEKKÜR EDERİM.

  • admin
   , 2017-02-14

   Yorum ve güzel sözleriniz için teşekkür ederiz. Maalesef birçok farklı platformlardan hakkımızda kötü yazıların paylaşıldığı konusunda duyumları bizlerde almaktayız. Tüm vaktini işine harcamayı hedef bilmiş bir marka olarak kulak asmıyoruz o gibi paylaşımlara. Üzerimize düşeni yaptık ve neredeyse 1 yıldır kendi sitemizde analizlerimiz yayınlanmakta.

 2. vaptio
  , 2017-02-13

  ilk elektronik sigaramı çin den getirdim.ve ilk likitimide sizden aldım.yazıyı okudum umarım bizi yanıltmazsınız ve çoğu siteler sizinke aynı iddaaya sahip.kolay gelsin.bol buharlar.

 3. samilkildi
  , 2017-02-14

  Ulan siz varya tam bir kralsınız. Türkiyede e likit yasallaşırsa piyasanın ceki olacaksınız. her an biz sizinleyiz. Adamsınız.

  • admin
   , 2017-02-14

   Teşekkür ederiz.

 4. karener1903
  , 2017-02-21

  İlk defa buradan sipariş vericem yorumlar güzel kavun aromalı alıcam inşallah oda güzeldir😊

 5. Cenk
  , 2017-03-13

  Toplu alımda indirim yapıyormusunuz

  • Bulut Buhar
   , 2017-03-16

   Tek siparişte 10 adet likit sipariş eden 1 adet bonus görnderimi sağlıyoruz.

 6. riza_kaplan
  , 2017-03-14

  abisi havale yapacamda sizin ne ulasım adresinz nede teliniz var ?

Yoruma Kapalı.

Yoruma Kapalı.